Lisanslama sınavlarına katılacak adayların "Sınav Başvuru Sistemine" üye olması gerekmektedir. Üye kaydı olmayan adaylar sınav başvuru işlemini gerçekleştiremeyecektir. "Sınav Başvuru Sistemine" üyelik sırasında adayların kimlik/iletişim bilgileri kısmını doldururken verdikleri bilgilerin T.C. Nüfus Cüzdanı belgesinde bulunan kimlik bilgileri ve Nüfus Müdürlüklerine bildirim yapılan iletişim bilgileri doğrultusunda olması gerekmektedir.

Adaylar en az "6" karakterden oluşan bir şifre oluşturarak kayıt işlemini tamamlayacaktır. Üyelik sistemi ile beraber aday kendisinin belirleyeceği bir "Kullanıcı adı" ve "Şifre" ye sahip olur. "Şifre" gizliliğinin sağlanması adayların sorumluluğundadır.

Adaylar, üyelik kaydı için doldurduğu alanlardaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Aday tarafından "Sınav Başvuru Sistemi"ne girilen bilgilerin hatalı ve noksan olması durumunda doğacak aksaklıklardan adayın kendisi sorumludur.

NOT: Yabancı uyruklu adayların "Sınav Başvuru Sistemi"ne üye olmadan önce SPL ile irtibata geçmeleri ve kendilerine tahsis edilecek numara ile sisteme üye olmaları gerekmektedir.

Sınav Başvuru Sistemine Üye olmak için Tıklayınız
TC Kimlik No:
Şifre:
Şifremi Unuttum
Giriş
Tasarım ve Uygulama      

21-22 Eylül 2013 tarihlerinde yapılan ve 31 Ekim 2013 tarihinde açıklanması planlanan lisanslama sınav sonuçları Kasım ayının ilk haftasında açıklanacaktır.

Gecikmeden ötürü sınava girmiş olan değerli adaylardan özür dileriz